Fabryka Krzeseł i Stolów "KOLMAR" jest największą w regionie firmą specjalizującą się w produkcji stelaży krzeseł i stołów.

Dzięki połączeniu pasji i talentu pracowników oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych już od dwudziestu pięciu lat poszerza zakres swojej dzialalności produkcyjnej z drewna litego.

Trochę historii...

Firma "KOLMAR" ZHPU Kolasa Marek została założona w 1986 roku. Początkowo w zakładzie zatrudnionych było 4 pracowników. Trzon produkcji stanowiły meble mieszkaniowe twarde oraz tapicerowane. W krótkim okresie firma uruchomiła własne punkty sprzedaży i już w roku 1988 była właścicielem kilku sklepów w dużych miastach południowej i południowo-wschodniej Polski (Kraków, Rybnik, Sanok, Zamość). Po ustabilizowaniu pozycji na rynku krajowym, "KOLMAR" rozpoczął ekspansję na rynki europejskie. Od 1992 r. znacząca część produkowanych mebli mieszkaniowych eksportowana była do Ukrainy, Rosji, Słowacji, Czech oraz Niemiec.

W 2004 roku "KOLMAR" uzyskał CERTYFIKAT FOREST STEWARDSHIP COUNSIL A.C. Logo FSC identyfikuje produkty, które wyprodukowano z surowca pochodzącego z lasu dobrze zarządzanego, zgodnie z wymaganiami i kryteriami międzynarodowej organizacji FSC.

Aktualnie...

Firma "KOLMAR" zatrudnia około 60 wykwalifikowanych stolarzy z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu nasze wyroby są niepowtarzalne i solidnie wykonane.

Od 2001 roku wiodącym wyrobem gotowym Naszej Firmy są stelaże krzeseł pokojowych i ogrodowych. Większość tych wyrobów trafia na rynki Europy, Azji oraz Ameryki jak i na rynek rodzimy.

Obecnie Nasza Firma posiada bogaty park maszynowy wiodących firm niemieckich, włoskich i polskich, na którym opiera się cała produkcja seryjna elementów z drewna, m.in. łat, listewek, itd. oraz elementów krzeseł pokojowych i ogrodowych które są podstawą produkcji. Poza produkcją seryjną zakład wykonuje również usługi indywidualne oraz startuje w przetargach publicznych. "KOLMAR" poszczycić się może szeregiem realizacji związanych z wyposażaniem wnętrz instytucji publicznych (szpitale, szkoły, urzędy i administracja publiczna) jak również hoteli, restauracji oraz klubów sportowych.

Firma jest w ciągłym rozwoju, planuje szereg inwestycji związanych z rozbudową zakładu (budowa nowej hali produkcyjnej) jak również wdrożeniem nowoczesnych technologii. W 2008 roku zostały oddane do użytku dwie bezobsługowe komorowe suszarnie do drewna wraz z "inteligętną" kotłownią. Rok 2010 to kolejna zakończona inwestycja – własny tartak.

Atutem firmy jest możliwość wykonywania mebli dla klienta na podstawie dokumentacji zleconej a zaplecze produkcyjne firmy pozwala na realizację zamówień w dużych ilościach.

Firma "KOLMAR" to rzetelna i solidna Firma z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem, obsługująca zarówno rynek rodzimy jak i rynki zagraniczne. Dzięki nowoczesnym technologiom wprowadzanym sukcesywnie do Firmy oraz dzięki zgranej załodze Firma "KOLMAR" prężnie rozwija się z roku na rok powiększając listę zadowolonych kontrahentów.

Meble ogrodowe na każdą kieszeń!
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.
Copyright © KOLMAR 2011 ♦ Polityka prywatności
Wykonanie strony: PROMEDIA Wadowice